Genital Bölgede Şikayetler İçin Önlem Alın..

 Genital bölgede akıntı, genital bölgede koku, cinsel genital bölgede kaşıntı,  genital bölgede yanma ve yara şikayetlerini nasıl önlersiniz?..

 

Genital bölgede koku, genital bölgede akıntı, cinsel genital bölgede kaşıntı,  genital bölgede yara ve yanma kadınları sıklıkla rahatsız eden ve bir tedavi gereksinimi gerektiren şikayetlerdir. Kimi zaman pedlerden ama çoğunlukla cinsel ilişki sonrası karşılaşılan ve kadınların büyük çoğunluğunu tehdit eden koko, akıntı,yanma, kaşıntı ve yara gibi genital bölgedeki şikayetler ve rahatsızlıklar günlük hayatı etkiler. Partnerinizle birbirinize bulaştırabileceğiniz cinsel yolla bulaşan pek çok hastalık vardır. Bunlar çoğunlukla kendilerini akıntı, koku, kaşıntı, yaralar ve siğiller şeklinde gösterebilir. Genital bölge sağlığınız için;

1-Altı ayda bir jinekoloğunuza düzenli muayene olun,

2-İç çamaşırlarınızın sentetik değil pamuklu ve rahat olmasına dikkat edin.

3-Haftada 1-2 kez genital bölgenizi genital bölge için özel üretilmiş intim likitlerle temizleyin.

4-Eğer geçmeyen ve sizi gittikçe artan bir şekilde  koku ve kaşıntınız varsa mutlaka doktorunuza görünün.

Doktorunuzun verdiği tedavi protokolünü doğru bir şekilde uygulayın, tedavi edilmeyen genital bölge rahatsızlıkları rahim ağzı kanseri gibi çok ciddi sonuçlar doğurabileceği gibi uzun süreli enfeksiyonlar normal  yaşam standardınızı da olumsuz etkileyebilirler.

Genital bölge rahatsızlıklarının tedavisi  bazen çiftlere birlikte uygulanır. Eğer enfeksiyon ya da mantar gibi bir rahatsızlığınız varsa ve doktorunuz da uygun görürse partnerinizin de ilaç tedavisi görmesi gerekir,

Unutmayın ki cinsel ilişki esnasında kondom kullanmak sizi cinsel yolla bulaşan hastalıkların büyük bir kısmına  karşı korur.

Kullandığınız günlük pedlerin pamuksu üst yüzeye sahip olmasına dikkat edin.Pedinizi sık aralıklarla değiştirin.Eve geldiğinizde pedi tamamen çıkartım vajinanızın ortamının bozulmaması içim sadece pamuklu çamaşır ile kalın. Adet dönemi dışında gece yatarken de günlük ince pedleri kullanamayın.Pamuklu iç çamaşırınız yeterli olacaktır.
Genital Bölgede Koku, Genital Bölgede Kaşıntı, Genital Bölgede Akıntı Mantar Şişme Genital Bölgede Yara Uçuk Siğiller gibi şikayetlerinizi önlemek için  cinsel bölge hijyenine dikkat edin..