Adeti Geciktirmek, Adeti Öne Almak

Adet Geciktime, Adeti Öne Alma Nasıl Yapılır?
 

Kadınlar dönem dönem özellikle yaz aylarında tatil öncesi, evlilik öncesi balayı ve tatil  planları için veya hac, umre  mevsiminde en büyük sıkıntılarından biri  bu özel günlere gelen adeti geciktirmek veya adeti  öne almak sorunudur. Teknik olarak adeti öne almak zor ve her zaman başarılı olmamaktadır, fakat adeti geciktirmek ve kontrollu  istenilen bir tarihte adet olmak daha kolaydır.

Adet günlerini iki yolla geciktirmek mümkün. Progesteron hormonu içeren bazıilaçlar  ve diğeri de doğum kontrol hapları kullanmaktır. “Progesteron”, gestagen  içeren ilaçlar daha kolay kullanılmakta ve yan etkileri sanıldığı kadar da fazla  fazla değildir, kullanıldığı süre içinde ödem ve su tutması yapabilirler. Progesteron içeren bu ilaçlar adetle dökülen rahim içi tabakasını tutarak dökülmesini engellemekte ve bu şekilde kullanıldıkları sürece adetin de olmasını engellemektedirler. Doktor önerisi ile kullanılan bu  “progesteron”  haplarını kullanarak adetlerini geciktiren kadınlar , bu geciktirmeyi istedikleri süreye kadar yapabilmektedirler. İlacı bırakıtıktan genellikle 4-5 gün sonra adet başlamaktadır.

Doğum kontrol hapları kullanarak adeti geciktirmek ise yine doktorun planladığı şekilde zaten korunma amaçlı “doğum kontrol hapı” alan kadınlarda kolaylıkla olmaktadır. Bu yöntemin en sık gözlenen yan etkisi vücutta şişkinlik, baş ağrısı ve daha sonra oluşabilecek adet düzensizlikleridir.

Unutmamak gerekir ki bu tür geciktirme ilaçlarını olası yan etkileri sebebi ile mutlaka muayene olduktan sonra bir doktor önerisi ile kullanılmalıdırlar.

Adet geciktirme ilacı talebi hastalardan sıklıkla eczanelere yapılmaktadır.Doktora danışılmadan böyle bir arayışa girmek doğru değildir. Adet geciktirici hapın zararları da olabileceği unutulmamalıdır çünkü bu ilaçlar hormon yapısında olup doğal olarak yan etkileri olacaktır.

Adet geciktirici ilaçlar doktor kontrolunde ve önerisi ile satılması gereken ve gestagen olarak da isimlendirilen progesteron içeren ilaçlardır.

 Regl geciktirme ilacı isim  ve fiyatları nedir, Adeti öne almak zararlı mıdır, adet öne alma ilacı hapı  nedir isimleri nelerdir, adet geciktirme bitkisel ilaç ve hap ile mümkün müdür fiyatları nedir, Primolut-N nasıl kullanılır, adet kanamasını geciktirme tedavisi geciktirici ilaç iğne ne şekilde kullanılır gibi soruların cevaplarını ve yorumlar Forum sayfamızda cevaplanmıştır

Adet Geciktirici İlaçalar Nelerdir, Nasıl Kullanılırlar

Primolut nasıl kullanılır