Jinekolog İstanbul İlk Jinekolojik Muayene

 


Jinekolog muayenesi nedir, Jinekolojik muayene zor mudur?

İlk jinekolojik muayene  aslında bir çok kadını tedirgin eder, fakat önemli olduğu için ve bir şikayet varlığında tedavisi gerektiği için ertelememek gerekir. Bir  kadının veya ilk defa  muayene olacak genç kızın bu randevuda nelerle karşılaşacağını bilmesi önemlidir. İlk muayenede  kişisel, ailesel, cinsel ve tıbbi öyküler alınır.Daha sonra jinekolojik muayene yapılır ve gerekirse  laboratuvar testleri istenir.

Jinekolojik muayene için en uygun dönem nedir?

Jinekolojik muayenenin adet kanamasının olmadığı bir dönemde yapılması gerekir. Adet kanaması hem gerektiğinde yapılacak laboratuvar testlerinin sonuçlarını hem de muayeneyi etkiler. Kadın doğum muayenesinden önce  birkaç gün vajinal  fitil  ve vajina kremi kullanımından kaçınmak gerekir.


Jinekolog randevusu nasıl alınır

Jinekolog randevusu bayan için daima tedirgin edicidir fakat bu gereksiz bir korkudur. Jinekologla ilk randevudan önce sorulmak istenen konuların belirlenerek not alınması randevunun daha verimli geçmesini sağlar. Jinekolog doktora verilen bilgilerin ve aktarılan şikayetlerin eksiksiz olması gerekir. Jinekolog doktora verilen tüm özel bilgiler gizli kalır ve kimse ile paylaşılmaz. Uzman doktora yanlış ya da eksik bilgi verilmesi tedaviyi ve sorunların belirlenmesini olumsuz etkiler.

 

Jinekolog İstanbul  muayene randevu için

Jinekolog Şişli İstanbul

Hakan Topalismailoğlu
Halaskargazi cad. No216 Şişli İstanbul

Jinekolog Nişantaşı civarında arıyor iseniz  bizler Halaskargazi caddesindeki yerimizde kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Jinekolojik Muayeneden Kormayın