Jinekolog muayene ücretleri fiyatları nedir

 

Jinekolog muayene şekli yani jinekolojik muayene çok kısa bir zaman almasına rağmen pek çok kadında heyecan ve korku uyandırır. Jinekolojik masaya yatma ve hazırlanma fikri dahi bir çok kadın için korkutucudur. Bu endişeler özellikle ilk defa muayene olacak kadınlarda doruk noktasındadır.

 Düzenli yapılan  jinekolojik muayene kadın sağlığının vazgeçilmez bir parçasıdır. Jinekolog tarafından yapılan muayene herhangi bir şikayeti olsun yada olmasın cinsel yönden aktif olan her kadının yılda bir defa olması gereken  muayenedir . Düzenli kadın hastalıkları muayenesi sayesinde  kanser dahil pek çok hastalık erken devrelerde fark edilebilir ve  tıbbın sağladığı çok kolay yöntemler ile tedavi edilebilir.

Rutin jinekolojik yıllık muayenenin amacı  kadındaki  dış genital organlarla birlikte  tüm üreme sistemini oluşturan organların durumunu, sağlığını, pozisyon ve olası olumsuzlukları  değerlendirmektir. Jinekolojik inceleme sırasında  aklınıza takılan yada sağlık durumunuz ile ilgili merak ettiğiniz soruları jinekolog doktora yöneltmekten çekinmeyin, çünkü ifade edemediğiniz bir şikayet veya sorun daha sonra jinekolojik bir problem olarak karşınıza çıkabilmektedir.

 Jinekolog muayene ücretleri değişkendir ve fiyat aralığı farklı olabilmektedir. Jinekolog muayene fiyatları bu muayeneyi yapacak olan hekimin, çalıştığı merkezin ve hastanenin fiyat politikasına göre değişmektedir. Jinekolog muayene ücretleri hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki link ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Kadın doğum muayene ücretleri  ve detaylı bilgi için

Jinekolog İstanbul Randevu