Hergün  12.00 - 18.00
Pazar KAPALI
Whatsapp: 0539 8288152
 

G Noktası Ve Orgazm

 

G noktası nedir, g noktası nasıl bulunur nerededir, orgazm ve orgazm olamama sorunu, g noktası nasıl aranır aşısı var mıdır, erkeğin erkekte g noktası resimleri video vajinal orgazm ve g point nedir bu sayfada irdelenecektir

 G noktası ,1881 yılında Almanya’da doğan Grafenberg’in tıp literatürüne en büyük armağanı ünlü Grafenberg noktası dır. G noktası denen bu bölgeyi Grafenberg bulmuş, ama adını ise kendisi koymamıştır. G noktası adını  1982 yılında Alice Kahn Nadas “The G-Spot and Other Recent Discoveries About Human Sexuality” kitabında koymuştur. G noktası kadının en erojen bölgesi, yani en çabuk ve kolay uyarılan bölgesi olarak kabul edilmektedir. G noktası “g point” olarak da ismlendirilmektedir ve vajinal orgazm için uyarılması gerektiği inancı vardır.

G noktası nerede?

G noktası nerede sorusu çok sık sorulmakta ve yeri merak edilmektedir.Vajinanın ön duvarında girişten sonraki yolun 1/3’lük kısmının sonunda ( vajina girişinden yaklaşık 4 cm sonra) kadının prostat bezine ( “Skene bezi) temas etmenin mümkün olduğu saat 12 yönünde bir bölge vardır. İşte bu bölge “G noktası” nın bulunduğu bölgedir. Hassasiyetin ve  cinsel uyarılmanın kaynağı ise vajina ön duvarı değil, bu duvarın hemen arkasında bulunan Skene bezleridir. Cinsel ilişki sırasında bu bölge uyarılırsa skene bezinden  PDE5 adlı protein salgılar. G noktası ( g point ) uyarılması ile önceleri idrar yapma isteği belirir ki iyi bir vajinal orgazm için kadınların bir süre buna dayanması gerekir.

Kadından kadına bu  erojen bölge değişebilmekte  ve bazı kadınlarda “g noktası” hiç bulunmayabilmektedir ve bu da g noktası nerede olduğunu araştırmayı daha anlamlı kılmaktadır.

G noktası ile ilgili yapılmış bilimsel araştırma var mı?

İtalyan L'Aquila Üniversitesi tarafından varlığı resmen tespit edilen G noktası ne yazık ki her kadında bulunmamaktadır. Araştırma vajina orgazmı olduğunu söyleyen 9 kadın ile olmadığını söyleyen 11 kadın üzerinde yapıldı. Bu kadınların doku farklılıkları incelendi. Ve vajina orgazmı olan kadınların vajina ile idrar yolu arasındaki ayrım duvarının daha geniş  olduğu tespit edildi, bu dokunun da vajina orgazmı yaşanmasında etkin olduğu görüldü. Bu  buluş g noktası, g point için ilk anatomik ispat olarak kabul edildi. Bu bulgu bugüne kadar orgazm olmayan kadınların kimseyi suçlamalarına gerek olmadığını ortaya koymaktadır. Çünkü bu kalın dokuya sahip olmayan kadınların vajina orgazmı olma şansı da bulunmamaktadır ve bu kadınların sadece kilitoris lerinden uyarılarak orgazma ulaşma şansı bulunmaktadır.

G noktası resim ile tarif edilebilinir mi? G noktası resimleri var mı?

g noktası resim tarifi ve g noktası resimleri için TIKLA…

 

...