Hergün  12.00 - 18.00
Pazar KAPALI
Whatsapp: 0539 8288152
 

Kürtaj Fiyatları

 

2023 , 2024 VE 2025 yılı Kürtaj Fiyatları

Kürtaj - 2023 , 2024  yılı Kürtaj Ücretleri

 

Ülkemizde daha çok istenmeyen gebelikler neticesinde tercih edilen bir cerrahi operasyon olan kürtaj, 2023 , 2024  yılında da en çok merak konusu olanlar arasına girmeyi başardı ve herkesin merak ettiği o soruyu kürtaj fiyatları 2023 , 2024 VE 2025  diye internette arama yaparak cevap arayışına girdiler.

Arkadaşlar sizlerde farkına varmışsınızdır, internet şu anda bir bilgi çöplüğüne dönüşmüş durumda ve aradığınız şeyleri neredeyse bulmak imkansız hale geldi.

Yazımız içerisinde belirttiğimiz gibi kürtaj fiyatına net bir rakamın yazılması şu aşamada doğru olmasa da ortalama bir rakam belirtmekte bir sakınca bulunmamaktadır.

Kürtaj operasyonu İstanbul’da gebeliğin haftasına göre değişiklik göstermesiyle beraber  22XX TL ile 5XX TL arasında değişiklik gösterdiğini gözlemleyebilmekte

Daha detaylı bir fiyat analizine aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

1.            5-6 Haftalık gebelik için istenmeyen gebeliğin sonlandırılması ortalama 22XX TL ‘dır.

2.            7 Haftalık gebelik için istenmeyen gebeliğin sonlandırılması ortalama 22XX TL ‘dır.

3.            8 Haftalık gebelik için istenmeyen gebeliğin sonlandırılması ortalama 22XX TL ‘dır.

4.            9 Haftalık gebelik için istenmeyen gebeliğin sonlandırılması ortalama 22XX TL ‘dır.

5.            10 Haftalık gebelik için istenmeyen gebeliğin sonlandırılması ortalama 22XX TL ‘dır.

10 haftadan fazla gebelik büyük gebelik sayılması ile birlikte yasalar gereği kürtaj işlemi gerçekleştirilememektedir.

İstanbul Kürtaj Fiyatları Ne Kadardır?

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki kürtaj sadece istenmeyen gebelik esnasında yapılan bir işlem değildir, bunun yanında pek çok jinekolojik tedavinin yapılması amacıyla gerçekleştirilen cerrahi operasyonun geneline kürtaj denmektedir.

Bu yazımızda kürtaj fiyatları 2023 , 2024 VE 2025  hakkında merak ettiklerinize eksiksiz olarak cevap vereceğiz. Kürtaj fiyatları pek çok faktöre göre değişiklik göstermektedir, sizler bu faktörlerin kendinize uygunluğunu denetlemeden önce durumunuzu öğrenmeniz adına muayene olmanızı şiddetle öneriyoruz.

Her şeyden önce bir başka konu da kürtajın yapılma ortamıyla ilgilidir. Kalitesiz derme çatma kliniklerde gerçekleştirilmeye çalışılan ucuz yollu işlemlere kesinlikle ne kadar çaresiz hissederseniz hissedin yönelmemelisiniz.

Kürtaj çok kısa ve ciddi riskler taşıyan bir operasyon olmamasına rağmen sağlıksız ortamlarda gerçekleşen cerrahi işlemler neticesinde yaşayacağınız enfeksiyonel bir etkide hayati risklere varan sonuçları olabilmektedir.

Bu sebeple bir kürtajın sağlık bakanlığı tarafından denetlenen hastane ortamında yapılmasını şiddetle öneriyoruz. Bizlerde bütün cerrahi işlemlerimizi sağlık bakanlığınca denetlenen hastanemizde gerçekleştirmekteyiz.

Kürtaj Hakkında

•             1 Kürtaj Fiyatlarını Belirleyen Faktörler Nelerdir?

•             2 Kürtaj nerede yapılmalıdır?

o             2.1 Kürtaj Nedir? Nasıl Yapılır?

             2.1.1 Kürtaj Neden Yapılır?

             2.1.2 Kürtaj Nasıl Yapılır?

o             2.2 Kürtaj Operasyonunun Riski Var Mıdır?

o             2.3 Kürtaj ile İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

o             2.4 Kürtajın Yasal Sınırlılıkları Nelerdir?

             2.4.1 Kürtaj İşleminin Yasal Süreci Nedir?

o             2.5 Kürtajdan Hemen Sonra Yapılmaması Gereken Şeyler

             2.5.1 Kürtaj Sonrası Yasaklar

             2.5.2 Kürtajdan Sonra Oluşması Muhtemel Problemler

             2.5.3 Kürtaj Sonrası İyileşme Dönemi

•             3 İstanbul’da Kürtaj Fiyatları

•             4 İstanbul’da kürtaj fiyatları neye göre belirlenir?

•             5 Kürtaj fiyatını belirlerken hastanın durumunun etkisi

•             6 İstanbul’da kürtaj fiyatları neye göre değişiklik gösterir?

•             7 Kürtaj fiyatları 2019 yılında değişiklik gösterdi mi?

•             8 Kürtaj fiyatları 2019 yılında nasıldır?

•             9 Kürtaj Fiyatları 2020 yılında değişiklik gösterecek mi?

Kürtaj Fiyatlarını Belirleyen Faktörler Nelerdir?

Kürtaj fiyatlarını belirleyen ilk faktör bulunduğunuz ildir, çünkü bulunduğunuz ilde ki doktor ve kürtaj işlemini gerçekleştiren hastane sayısı ne kadar azsa opsiyonunuz o derece daralmaktadır.

Bu şekilde rekabetin az olduğu alanlarda fiyatlarda tekel durumunda olan hastanelerce belirlenmektedir.

İstanbul içerisinde bir çok hastane ve doktor olmasından ötürü kürtaj fiyatları Edirne’ye oranla çok daha düşüktür.

Bu sebeple şayet İstanbul’a gelme gibi bir imkanınız varsa İstanbul’da bulunan kürtaj yapan doktorlar ile çok daha uygun fiyatlara kürtaj işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kürtaj nerede yapılmalıdır?

Kürtaj işlemi bir cerrahi operasyondur. Her ne kadar ciddi ve çok fazla risk taşıyan bir operasyon olmasa da belirli hijyen kurallarını taşıyan hastaneler, klinikler  ile bu operasyonun gerçekleşmesi sağlık açısından büyük önem taşımaktadır.

Bu hijyen koşulları ve denetlemeler klinik ortamlarında daha az dikkate alınması sebebiyle hijyen şartları tam olarak karşılanamamaktadır.

Denetlemenin arttığı noktada hijyen ve hizmet kalitesi artmaktadır. Sağlığınız açısından kürtaj işleminizi  sağlık bakanlığı tarafından denetlenen hastanelerde ve kliniklerde  yapılmasını büyük önemi olduğunu sizlere şiddetle önermekteyiz.

 

Kürtaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Kürtaj, rahim içinde gerçekleştirilen bir işlem olarak, istenmeyen gebeliğin sonlandırılması anlamını ifade etmektedir ve doğru tabiri küretajdır.

Çeşitli sebeplerden dolayı gebeliklerine son vermek durumunda kalan kişiler, kürtaj nedir? Nasıl yapılır diye araştırma yapmaktadır.

Kürtaj işleminin ayrıntılarına geçmeden önce belirtilmelidir ki; kürtaj bir aile planlaması yöntemi değildir. Bu nedenle, eğer çiftler, çocuk sahibi olmayı planlamıyorlarsa, çeşitli doğum kontrol yöntemlerini uygulamalı ve kürtajı, doğum kontrol yöntemi seçenekleri arasında düşünmemelidir.

Kürtaj Neden Yapılır?

Kürtaj, ülkemizde yasal sınırlılığı bulunan bir operasyondur. Yasal sınırlar çerçevesinde kürtaj:

İstenmeyen gebeliklerin sonlandırılması için

Anne adayının hayati risk taşıdığı durumlarda anne sağlığı için

Anne karnındaki bebeğin, yaşamını etkileyecek bir hastalığa sahip olması durumunda, bebek hayatı için uygulanabilmektedir.

 

Kürtaj Nasıl Yapılır?

Kürtaj işlemi, genel olarak zorunlu hallerde uygulanmaktadır. Bu zorunluluk hâli, zaman zaman anne adayından ya da bebekten kaynaklanabilmektedir. Kürtaj işlemi uygulaması şu şekilde yapılmaktadır:

Önce hasta, jinekolojik muayene için masaya yatırılır ve muayene edilir.

Bu muayene sonrası, uzman tarafından hasta bilgilendirilmesi yapılır ve genel anestezi yöntemi uygulanacak ise damar yolu açma işlemi yapılır.

Kürtaj işleminde, hissedilecek olan tek acı; damar yolunun açılması esnasında hissedilecek olan ufak bir iğne acısıdır.

Çünkü bu işlemden sonra hastaya uyuşturucu etkili ilaç enjeksiyonu yapılır ve hasta uyutulur. Bazen de hastanın uyutulmasına gerek kalmaz ve lokal anestezi yöntemi ile bölgesel uyuşma sağlanır.

Hastaya genel ya da lokal anestezi uygulanmasının ardından, spekulm adı verilen bir alet ile vajenin açılması sağlanır ve rahim ağzı bölgesi görülebilir hale getirilir. Bu aşamada, vajen bölgesi çeşitli tıbbi ilaçlar yardımı ile temizlenir ve teneculm adı verilen yardımıyla rahim ağzı çekilir; rahmin düz olması sağlanır.

Düz bir pozisyona getirilen rahme, vakum enjektör yardımı ile giriş yapılır ve nihayetinde gebeliğin son bulması için rahim içindeki tüm materyaller çekilir. Böylelikle, hamilelik süreci son bulur.

Kürtaj işlemi, yaklaşık olarak 10 ya da 15 dakika süren bir cerrahi operasyondur ve bu operasyon sonrası hasta hemen taburcu edilir. Bazı kritik durumlarda, dinlenmesi tavsiye edilen hastalar da söz konusu olmaktadır.

Kürtaj işlemi ilk gebelikte ya da önceden sezaryen ile doğum yapmış kadınlarda hastanın genel anestezi yöntemiyle uyutulması suretiyle gerçekleştirilmektedir.

İşlem için hasta hazırlanır, işlemin yapılacağı odaya alınır. Özel defenktanlar yardımı ile uterus ağzı iyice dezenfekte edilir. Rahim ağzı özel bir alet yardımıyla sabitlenir.

Bu alet işlem sırasında rahim ağzının genişlemesini sağlamaktadır.

Rahim ağzı temizlenerek cenin rahim dışına çıkarılır. Sonrasında ise işlem sonlandırılarak hastanın kendisine gelmesi beklenir. Sadece kürtaj işlemi esnasında geçen süre yaklaşık olarak 5-15 dakika arasında değişmektedir.

Kürtaj Operasyonunun Riski Var Mıdır?

Kürtaj operasyonu, her ne kadar uygulaması kolay bir işlem olsa da bazı riskleri de taşımaktadır. Bu nedenle, kürtaj işlemi alanında uzman hekimlerce yapılmalıdır. Kürtajın risklerini sıralayacak olursak, bunlar:

•             Bağırsak delinme riski

•             Rahmin delinmesi riski

•             Anesteziye bağlı olarak ortaya çıkabilecek sorunlar

•             Kanama

•             Gebeliğin sonlandırılmasına rağmen bazı kalıntıların rahim içinde kalması

•             Kürtaj sonrası enfeksiyon riski

•             Kürtaj sırasında ortaya çıkabilecek tahribat nedeni ile regl görememe ya da regl gününün azalması

Kürtaj ile İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kürtaj, bir cerrahi operasyondur ve bu nedenle bir doğum kontrol yöntemi olarak düşünülmemelidir.

Kürtaj işlemi, tamamen steril bir alanda yapılmalı ve enfeksiyon ya da mikrop kapma riskinin önüne geçilmelidir.

Kürtaj, riskleri bulunan bir operasyondur fakat uzman hekim tarafından gerçekleştirildiğinde riskleri yok denecek kadar azdır.

Kürtaj, genel anestezi ya da lokal anestezi yöntemleri ile gerçekleştirilmektedir. Yöntemin ne olacağı konusundaki belirlemeyi uzman hekim yapmaktadır.

Gebeliği sonlandırılacak olan kişi, genel anestezi yöntemi ile kürtaj olacaksa, işlem saatinden en az 5 saat önce gıda tüketimini durdurmalıdır.

Gebeliği sonlandırılacak olan kişi, lokal anestezi yöntemi ile kürtaj olacak ise tok olarak da operasyona girebilir.

Kürtaj’dan sonra dikkat edilmesi gerekenler yazısı ilginizi çekebilir

Kürtajın Yasal Sınırlılıkları Nelerdir?

Kürtaj operasyonunun, çoğu ülkede yasal sınırlılıkları bulunmaktadır. Türkiye’de yasal sınırlılıkların olduğu bir ülkedir.

Ülkemizde, son regl tarihinden itibaren 10 hafta yasal sınırdır. Buna göre, belirtilen gebelik tarihinin üstündeki haftalarda kürtaj işlemi yapılamamaktadır.

Bazı durumlarda, örneğin; annenin ya da bebeğin yaşamsal risk taşıdığı durumlarda, düşük sonrası rahim içinde materyal kalması durumlarında ya da boş gebelik durumlarında, anne adayının gebelik haftasına bakılmaksızın kürtaj operasyonu gerçekleştirilir.

Kürtaj Yasası yazımız ilginizi çekebilir

 

Kürtaj İşleminin Yasal Süreci Nedir?

Kürtaj istenmeyen hamileliğin tıbbi bir biçimde sonlandırılması işlemidir. Bu işlem kadın doğum uzmanları tarafından ve bir süreç dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Kadın doğum uzmanı tarafından kişi muayene edilir ve işlem öncesinde bazı tetkikler yapılır. Kişinin sağlığında kürtaj işlemi için bir engel olmadığına karar verilirse kürtaj işlemi gerçekleştirilebilir.

Ayrıca Türkiye’de kürtaj yaptırabilmek için belirlenen bir yasal süre bulunmaktadır. Bu süre hamileliğin 10. haftasına kadardır ve kürtaj bu süreyi geçen gebeliklerde yapılamaz.

Ancak bebek ya da annenin yaşamını tehdit eden durumlarda bu süre dikkate alınmadan yasal olarak bu işlem gerçekleştirilebilmektedir.

Kürtajdan Hemen Sonra Yapılmaması Gereken Şeyler

Kürtaj işleminden sonra bazı noktalara dikkat edilmesi sağlık problemlerinin ortaya çıkmasını engellemektedir. Jinekologlar kürtajdan hemen sonra yapılmaması gereken şeyler hakkında kürtaj olmak isteyen kadınları bilgilendirmektedirler.

Kürtaj sonrası kesinlikle ihmal edilmemesi gereken şey kontrol muayenesidir. Kürtajdan yaklaşık olarak 40 gün sonra doktor kontrolüne gidilmelidir.

Bu konuda yapılan kürtaj öncesi ve sonrası bilgilendirmelerinde jinekologlar kadınlara ayrıntılı bilgi ve randevu tarihi vermektedirler.

Kürtaj Sonrası Ağrı Olmaması İçin Neler Yapılmalıdır? bu yazı ilginizi çekebilir.

Kürtaj Sonrası Yasaklar

Kürtaj sonrası yapılmaması gereken şeyler şunlardır:

1.            Kürtaj sonrasında cinsel ilişkiye girmek iki hafta geçmedikçe yasaktır. Kürtaj sonrası regl dönemine benzer kanamalar görülmektedir. Kürtaj sonrasında iki haftadan önce gerçekleşen cinsel ilişki kanamayı ve ağrıyı artırabilir.

2.            Kürtaj sonrası kanamalarda kesinlikle tampon kullanılmamalıdır. Ped tercih edilmelidir.

3.            Kürtajdan sonra araç kullanılmamalıdır.

4.            Kürtajdan sonra doktor izin verene kadar banyo yapılmamalıdır.

5.            Kürtaj sonrası bulantılarından korunmak için ağır yiyecekler yemekten kaçınılmalıdır.

6.            Denize, havuza, saunaya, küvete ve hamama girmek yasaktır.

7.            En az iki ay gebe kalınmamalıdır.

8.            Kürtajdan sonra doktor izin verene kadar yemek yenmemeli, su içilmemelidir.

9.            Kürtaj işlemi için hastaneye tek başına gidilmemelidir.

10.          Alkol ve sigaradan uzak durulmalıdır.

11.          Stresli ortamlardan uzak kalınmalıdır.

12.          Kürtaj sonrasında doktor izin verene kadar spor yapılmamalıdır.

13.          Ağır kaldırmaktan uzak durulmalıdır.

14.          Kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır.

15.          Vajinal duş yapılmamalı ve vajina bölgesi sabun, duş jeli vb. ürünler kullanılarak kesinlikle yıkanmamalıdır.

Kürtajdan Sonra Oluşması Muhtemel Problemler

Kürtaj sonrasında aşağıdaki problelerden biri ya da birkaçının oluşması durumunda mutlaka doktora başvurulmalıdır.

1.            Ağrı kesici içilmesine rağmen dinmeyen şiddetli ağrı,

2.            Pis kokulu vajinal akıntı,

3.            Şiddetli vajinal kanama,

4.            38 derecenin üzerine çıkan ateş,

5.            Depresyon, ağlama krizleri,

6.            40-45 gün süren kanama,

7.            Şiddetli bulantı ve kusma durumu,

8.            Nefes almakta güçlük çekilmesi,

9.            Tansiyon problemleri,

10.          Bayılma hissi ya da bayılma durumu,

11.          Aşırı derecede terleme ve halsizlik.

Kürtaj Sonrası İyileşme Dönemi

Kürtaj sonrası dönem vücudun toparlanması için oldukça hassas davranılması gereken bir dönemdir. Kürtaj tamamlandıktan yaklaşık olarak bir saat sonra kişi eve gönderilir.

Komplikasyonların oluştuğu durumlarda bu süre uzayabilmektedir. Sonrasında hem ruhen hem de beden iyileşmek için dinlenmek şarttır. Yorucu işler kesinlikle yapılmamalıdır.

Stresten ve stresli ortamlardan uzak kalmak faydalı olacaktır. Dinlenmeye özen gösterilmelidir. Bu dönemde sağlıklı beslenme ve bol su içmek iyileşme hızını artırmaktadır.

Bu dönemde jinekoloğun önerdiği ağrı kesici ve antibiyotikler kullanılır. Gerekirse vitamin takviyesi de yapılmaktadır. Kişinin ailesi ile birlikte huzurlu zaman geçirmesi önerilir.

İstanbul’da Kürtaj Fiyatları

İstanbul kürtaj fiyatları istenmeyen gebeliğin çok kısa bir süre içerisinde kürtaj cerrahi müdahalesi ile sonlandırılmasına verilen isimdir. Ülkemizde sık sık istenmeyen gebeliğin sonlandırılması adına gerçekleştirilen bu işlem aslında bir çok jinekolojik rahatsızlığın tedavi edilmesi için muayene amaçlı rahimden parça alınması işlemine verilen isimdir.

Bebek aldırma işlemi amacıyla yani istenmeyen gebeliğin sonlandırılması için gerçekleştirilen bu işlemi tercih edecek hastalarımızın bilmesi gerekir ki kürtaj bir doğum kontrol yöntemi değildir. Günümüz sağlık şirketlerinin ve sağlık bakanlığının onay verdiği bir çok son teknoloji doğum kontrol ürünlerinden birini tercih etmek sağlık açısından en doğrusu olacaktır.

İstanbul kürtaj fiyatları hakkında blogumuzda bir çok aklınızda oluşan sorunun cevabını bulabilirsiniz ancak sizin sorunuz daha spesifik bir soruysa iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşmanızı önermekteyiz. Sizlerin sorularını cevaplamak için 7/24 hizmet veren doktor asistanlarımız telefonun bir ucunda sizleri bekliyor olacaktır. İstanbul kürtaj fiyatları konusunda yazımızın devamında oldukça detaylı bir analiz yapacağız yazımızı sabırla ve dikkat ederek okumanız şuan da yaşadığınız zor süreçte sizlerin yanınızda olmamız için bizlere kolaylık sağlayacaktır.

Fiyat araştırması yapmadan önce şunu bilmelisiniz ki artık hemen hemen bir çok doktor ve hastane hakkında hastaların tecrübelerini paylaştıkları yorum siteleri bulunmaktadır. Sizin durumunuzda olan bir çok hastanın yorumunu bulabileceğiniz bu platformlardaki yorumları dikkat ederek öncelikle tercihinizi yapmanızı önermekteyiz. Çünkü fiyat kaliteyi yansıtmamaktadır.

 

İstanbul’da kürtaj fiyatları neye göre belirlenir?

İstanbul kürtaj fiyatları hakkında araştırma yapan hastalarımız şunu bilmelidirler ki bu en doğru yaklaşımdır. Her ne kadar plansız ve beklenmeyen belki de istenmeyen bu gebeliğin neticesinde yaşanacak süreç hakkında araştırma yapmak, süreci kolaylaştırdığı diğer hastalarımızdan duyduğumuzu tecrübelerdir.

Branşında 30+ yıllık tecrübeye ulaşmış ve binlerce hastaya hizmet vermiş olan  doktorlarımız kürtajın kesinlikle hastane ortamında gerçekleştirilmesi gerektiğini önermektedir. Doktorumuz da hastalarına sağlık bakanlığı tarafından denetlenen tam kapasiteli ameliyathaneleri olan özel hastaneler ile çalışmayı kendisine ilke edinmiştir.

 

Kürtaj çok kısa süren, riski oldukça düşük olan bir cerrahi operasyon olmasına rağmen doğru koşullarda ve tecrübeli isimlerle yapılmadığı takdirde bir çok komplikasyonu yanında getirmektedir. Doğru ve dikkatlice işlenmesi gereken bu süreç oldukça kolay bir şekilde sağlanabilmektedir.

Hastanemizde bulunan ameliyathanelerimizde teknik donanım ve profesyonel ekip tecrübesi olarak her türlü desteğe imkan vermektedir ve bu sebeple kürtaj işleminizi çok kolay bir süreçle yaptırabilmektesiniz.

Kürtaj sürecinde hastamıza psikolojik destek verecek teknik donanıma sahip bir çok asistanımız mevcuttur. Çünkü kürtaj teknik planlaması dikkatlice yapılması gereken bir operasyondur. Bu nedenle hastanemiz bünyesinde bulunan tam teşekkürlü laboratuvarlarda kan testleriniz tecrübeli personellerimiz tarafından dikkatlice yapılmaktadır.

İnsan sağlığının çok ciddiye alınması gerektiğini daima savunan doktorumuz, sağlık yasasının açıklarından faydalanarak insan hayatını önemsemeyen kliniklerde kürtaj işleminin yapılmamasını şiddetle ifade etmektedir.

Kürtaj fiyatını belirlerken hastanın durumunun etkisi

İstanbul kürtaj fiyatları konusunda internet üzerinde yaptığınız araştırmalar sonucunda internet sitemizi ziyaret etmiş bulunuyorsunuz. Bu süreçte ilk bilgilendirmeyi internet sitemizden en doğru şekilde yapmaktayız ancak yine de bu süreçte sizlerin yanınızda olmak istememiz sebebiyle iletişim numaralarımızdan asistanlarımıza ulaşabilirsiniz. Bu süreçte gerçekleştirilecek ilk muayene neticesinde doktorumuz sizlere en doğru yol haritasını çizebilmektedir.

Muayene neticesinde gerçekleşen gebeliğin kaçıncı haftasında olduğunuzu ve gebeliğin hangi aşamasında olduğunuz konusunda net sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Hastanın genel psikolojik değerlendirilmesinin yanında, jinekolojik rahatsızlıklarının da olup olmadığı konusunda ve sağlık durumu hakkında bilgilendirilmeler yapılabilmektedir. Bu bilgiler not edilmesinin ardından gebeliğin çiftler arasında istenmeyen bir gebelik olduğu konusunda hemfikir olmalarını önemle rica etmekteyiz.

Bu süreçlerin atlatılmasının ardından kürtaj için genel laboratuvar testleri yapılmaktadır ve kürtaj için yol haritası çizilmektedir. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından operasyonun gerçekleştirileceği tarihe randevu verilmektedir. Bu süreçte size destek olacak doktor asistanımız, operasyon öncesi yapmanız gerekenler konusunda sizleri bilgilendirecek ve 7/24 istediğiniz saatte erişebileceğiniz iletişim numarasını sizlerle paylaşacaktır.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta kürtaj işlemi için hazırlanan yol haritasının kişiye özel hazırlandığıdır. Bunu basit bir örnekle ifade etmek gerekirse gebeliğinizin ilk muayene neticesinde 5 haftadan küçük yada 8 haftadan büyük olması durumunda kürtaj işlemi daha komplike bir hal almaktadır. Bu haftalarda istenmeyen gebeliğin sonlandırılması oldukça zorlaşan bir operasyon olmaktadır. Bu sebepten ötürü İstanbul kürtaj fiyatlarında değişiklikler görüntülenebilmektedir. Kürtaj için önerilen ideal gebelik haftası 5 hafta ile 8 hafta arasındadır.

İstanbul’da kürtaj fiyatları neye göre değişiklik gösterir?

İstenmeyen bir gebeliğiniz mevcutsa ve bu gebeliğin sonlandırılması için yani kürtaj işleminin arayışı içerisindeyseniz İstanbul kürtaj fiyatlarının değişiklik gösterdiğini diğer web sitelerinde karşılaşmışsınızdır.

Yazımızın içerisinde de sıkça bahsettiğimiz gibi istenmeyen gebeliğin sonlandırılmasında fiyat değişikliği büyük ölçüde gebelik haftasının ideal haftalardan farklı bir haftada olması belirlemektedir. Bunun dışında da İstanbul kürtaj fiyatlarını etkileyen bazı faktörler bulunmaktadır.

Şayet kürtaj operasyonunu İstanbul’dan daha küçük bir şehirde gerçekleştirmek istiyorsanız, bulunduğunuz şehirde bulunan uzman hekimin azlığı ve bu operasyonu gerçekleştiren hastanenin azlığı kürtaj fiyatını büyük ölçüde artırmaktadır.

Fazla seçeneğiniz bulunmaması sebebiyle serbest piyasa mantığında ilerleyen hastaneler fiyatları yüksek tutarak hastayı kendilerini bu fiyatları ödemeye mahkum etmektedir.

İstanbul kürtaj fiyatları hakkında net bir fiyat belirtmek çok doğru bir davranış değildir. Çünkü istenmeyen gebeliğin sonlandırılması basit ve kısa süren bir operasyon olmasına rağmen operasyonun asıl zorluğu operasyondan sonraki süreçtir. Kürtaj bir çok cerrahi operasyona oranla çok fazla endikasyonlardan etkilenen bir cerrahi operasyondur ve bu sebepten ötürü kürtaj her hasta için farklı etkileri ve zorlukları olan bir süreçtir.

Ancak her şeye rağmen net bir rakam belirtmek doğru olmasa da ortalama bir rakam belirtmek bu aşamada mümkündür.

Dikkatlice okunması gereken ve süreç boyunca asla unutulmaması gereken asıl konu sadece İstanbul kürtaj fiyatları için değil, yasal olarak kürtajın dünyanın herhangi bir yerinde gerçekleştirilebilen her hastanesinde gebeliğin haftası kürtaj fiyatlarında önemli bir etkendir.

 

Kürtaj fiyatları 2023 , 2024 VE 2025 yılında değişiklik gösterdi mi?

Ülkemizde yaşanan vergi artışları ve doların yükselmesi, enflasyonda ki artış sebebiyle her konuda olduğu gibi kürtaj fiyatları 2023 , 2024 VE 2025 ‘da da değişiklik göstermektedir. Bu konudaki detaylı yazımızı da okumanızı önermekteyiz. Kürtaj fiyatlarında ki artışı hemen hemen bir çok hastane farklı uygulamaktadır, fiyatlardaki değişiklikleri ancak iletişim kurarak öğrenebilmeksiniz. Bazı hastaneler 2018 yılında uyguladıkları fiyat politikasını devam etmeye gayret göstermektedir ancak 2023 , 2024 VE 2025 yılında gerçekleşen tüm zamlar bütün hastaneler için geçerlilik göstermektedir.

Kürtaj fiyatları 2023 , 2024 VE 2025  yılında nasıldır?

Kürtaj fiyatlarının bir çok faktöre göre değişiklik gösterdiğini bir önceki başlığımızda ifade etmiştik. 2023 , 2024 VE 2025 yılında kürtaj fiyatları kullanılan malzemeler, mevzuat değişiklikleri ve enflasyona oranla değişiklikler göstermektedir.

Yazımızı faydalı bulduysa yazımıza yıldız vererek bizleri destekleyebilirsiniz. Yorum bırakmayı da unutmayınız. Teşekkürler.

Bu sebeple en doğru bilgiyi iletişim numaralarımızdan öğrenebilirsiniz.

Kürtaj Fiyatları 2020 yılında değişiklik gösterecek mi?

2023 , 2024 VE 2025 yılına girmemize az bir süre kalmasının üstüne hastalarımızın kürtaj fiyatları 2020 yılında nasıl olacak sorusuyla sıkça karşılaşır olduk. Bizler her konuda bilgi verici ve açıklayıcı olan felsefemize yatkın olacak şekilde sizlere en iyi bilgiyi yine sitemizden duyuruyoruz.

Kürtaj fiyatları 2023 , 2024 VE 2025 yılında şuan için hastanemiz tarafından herhangi bir güncellemeye gidilmeyeceği yönünde gözüküyor. Yine kürtaj fiyatlarına 2023 , 2024 VE 2025 yılında ödediğiniz tutarı 2024 yılında da ödüyor olacaksınız. En büyüğünden en küçüğüne herkes yeni yılda zam yaparken bu yıl herhangi bir değişikliğe gidilmeyeceğini belirten hastanemize sizler adına ve kendim adına teşekkür ediyorum.

 

Kürtaj Nedir

Kürtaj Sonrası

Kürtaj randevusu

Telefon :  +90 539 8288152

 

...