Vajina daraltma ameliyatı fiyatı nedir

Vajina daraltma fiyatları ücretleri bu ameliyatı yapan doktorun ve merkezin fiyat politikasına göre değişmektedir. Lokal veya genel anestezi ile yapııp yapılmayacağı bir etken olduğu gibi vajina daraltma ile birlikte labioplasti gibi başka bir genital estetik ameliyatının aynı anda yapılması durumunda fiyat farkı olabilmektedir.

Vajina daraltma operasyonu doğum yapmamış kadınlarda da yapılabilinir mi?

 Bazı kadınlarda genetik,doğumsal vajina yapısına bağlı veya zaman içinde cinsel ilişkinin sıklığına da bağlı olarak bağ dokusu elastikiyeti azalabilir ve bu durum da cinsel ve psikolojik sorunlara neden olabilir ilişkide hazzı olumsuz etkileyebilir.Bu nedenle vajina sıkılaştırıcı ameliyatlar doğum yapmamış kadınlarda da uygulanabilmektedir.

 Vajina daraltma sonrası vajinada yeniden genişleme olur mu?

 Vajen daraltma estetiği sonrasında normal doğum yapmadığı sürece yeniden bir genişleme olmayacaktır.Vagina daraltma ameliyatı sonrası bazen kegel egzersizleri olarak da isimlendirilen vajina daraltma egzersizleri de tavsiye edilmektedir

 Vajina yenileme ameliyatının riskleri nedir?

 Vajina yenileme ameliyatı, tecrübeli bir jinekolog tarafından yapıldığında her ameliyatta görülebilen kanama ve enfeksiyon haricinde riskleri yok denecek kadar azdır ve komplikasyon oranı çok düşüktür.Ameliyat sonrası bakım da bu sebeple önemlidir.

 Vajinoplasti ameliyatları ile birlikte labioplasti de yapılabilir mi?

 Vajnoplasti ile birlite aynı seansta hem labioplasti yani küçük dudak estetiği yapılması teknik olarak mümkündür ve bu şeklide yaptıran bir çok kadın vardır.

 Vajina darlığı nedir?

 Vajina darlığı veya dar olarak hissedilmesi ve buna cinsel ilişkinin olması hatta ağrılı olması da bazen sorun yaratmaktadı. Vajina genişletilmesi ameliyatı ile giriş kısmı genişletilir ve buna bağlı cinsel sorun çözülenir

 Vajina daraltma ameliyatı (Vajinoplasti ameliyatı ) kimlere uygulanır?

 Vajina daraltma ameliyatları iki gurup hastaya yapılır.Birinci grup operasyonlar için başvuran hastalar sadece doğum kesisinin düzgün iyleşmemesine bağlı görsel (skatris dokusu) ve yapısal vajinal bozuklukları vardır. Cinsel ve estetik sorunları ön plandadır.İkinci grup kadında ise doğum veya yapısal sebeplere bağlı vajina geniştir, ciddi olabilececinsel ve tabii ki estetik sorunlar da mevcuttur. Her iki hasta gurubunda da operasyon başarılı olmaktadır.

 Vajinadan ses gelmesi nedir?

 Vajinada oluşan bu genişlemeler, eşlerin birlikteliği sırasında cinsel doyumda azalma ve giderek cinsel isteksizliğe ve diğer cinsel patolojilere zemin hazırlar. Bazı kadınlarda ise bu genişlemeye ve boukluklra bağlı cinsel birliktelik ve günlük aktiviteler sırasında 'vajinadan ses gelmesi' sıklıkla rastlanır ve hastaların kendilerini eşlerine karşı kötü hissetmelerine ve kendilerine güvenlerini kaybetmelerine yol açar.

.........